"Sağlık ağızda başlar."

Günümüzde beden sağlımız söz konusu olduğunda onu etkileyen en önemli unsurun, mikrobiyom dengesi olduğu bilinmektedir. Bağırsağımıza yerleşen her mikroorganizma ağzımızdan geçerek midemize, oradan da bağırsaklarımıza yerleşir. Dolayısıyla, sağlıklı mikrobiyoma giden yol, sağlıklı bir ağız florasından geçer.

Bu gerçekten hareketle, 3 yıl süren ARGE ve yüksek düzeyde bilgi birikimi gerektiren çalışmaların neticesinde, sağlıklı bir ağız florasını oluşturmaya katkı sağlayan, doğru probiyotik, vitamin, mineral ve bitki ekstraktlarını bir araya getiren Probident CLNC ürünleri ile Türkiye’de bir ilk başarılmıştır.

Probident CLNC ürünleri, MKS Medikal ve Ebio Wellness işbirliği ile geliştirilmiştir. Bu başarının arkasında uzunca yıllar diş hekimliği sahasında çalışmaları olan ve NucleOSS Dental  İmplantları’nın da  Marmara Bölgesi Distribütörlüğünü yapan MKS Medikal ile sağlık sektöründe inovatif projelerin mimarı  Ebio Wellness A.Ş. bulunmaktadır.

Ürünlerin AR&GE çalışmaları, hammadde tedariği ve üretim planlaması; dünyanın önemli gıda ve kozmetik hammadde üreticilerinin Türkiye Distribütörlüğünü yapan, özellikle AR&GE merkezi ile Haberleşme Teknolojileri, Savunma Teknolojileri, Teleport & Uydu Network Hizmetleri, Medya & Yayıncılık, EPC ve Yaşam Bilimleri sektörlerine ürün ve hizmet sunan global bir şirket olan PROFEN Holding bünyesinde faaliyet gösteren,  Greenorm Gıda ve Danışmanlık A.Ş. tarafından yürütülmüştür.

Ürünlerin formülasyonu, Uzman Diş Hekimi ve Naturopat  Furkan Karamustafa’nın liderliğinde tecrübeli bir ekip tarafından geliştirilmiştir. Diş hekimlerinin önerisi ile danışanlarının ulaşabildiği Probident CLNC ürünlerinin  geliştirilmesinde katkı sağlayan değerli hocalarımıza ve diş hekimlerimize teşekkür ederiz…

0
SEPET
  • No products in the cart.